Dlaczego blachy perforowane są lepsze od pełnych?

W większości cukierni stosowane są blachy perforowane, zamiast klasycznych blach pełnych. Spora część piekarzy i cukierników wręcz nie wyobraża sobie pracy na standardowej blaszce bez otworów. Dlaczego perforowane blachy są tak ważne przy pieczeniu wyrobów cukierniczych? Czemu pełna blacha nie zdaje egzaminu?

Blacha perforowana pozwala piec szybciej i łatwiej

Przy pieczeniu dużych ilości ciasteczek, jak i wielu różnych ciast i innych wyrobów, czynnikiem mającym ogromne znaczenie jest czas. Nie każdy może sobie pozwolić na spędzenie całego dnia w kuchni, zwłaszcza pracownicy popularnych cukierni, którzy często nie wyrabiają się z zamówieniami.

Na szczęście blacha aluminiowa perforowana pozwala piec szybciej i z większą precyzją, a wyciąganie wyrobów z piekarnika jest dużo łatwiejsze, dzięki temu, że jest ona lekka jak piórko.

Aluminiowa, perforowana blacha to również lepsza jakość wypieków.

W przeciwieństwie do klasycznej, pełnej blachy, używanie tej z otworami pozwala na równomierne krążenie powietrza w piekarniku. Skutkuje to nie tylko dokładnym wypieczeniem ciasta z każdej strony, ale też zwiększeniem jego chrupkości, a nawet poprawia jego smak.

Dlatego wyroby pieczone w cukierniach często są lepsze jakościowo od domowych wypieków, przyrządzanych na pełnych blachach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *