Słodka pokusa urodzinowa

Łasuchy wiedzą, że na przyjęcie urodzinowe idzie się po to, aby oprócz celebracji miłej rocznicy skosztować urodzinowego tortu. Ten rodzaj ciasta smakuje zwykle o wiele lepiej niż niedzielna szarlotka, czy świąteczny sernik. Wszystko za sprawą bitej śmietanki, ale i dzięki dekoracji, takiej jak czekoladowe listki i świeczki na tort.

Świeczki urodzinowe to bez dwóch zdań podstawa dekoracji słodkiej pyszności. Przecież jubilat będzie miał za zadanie zdmuchnąć świeczkę na torcie, aby spełniło się jego życzenie.

Gdy już świeczka na tort przestanie płonąć pora na najlepsze – każdy z gości otrzyma swoją upragnioną porcję tortu, by zanurzyć w niej łyżeczkę i oddać się rozkoszom podniebienia.

Świeczka na tort spełniła swoje zadanie, zmysł smaku intensywnie pracował a teraz czas na rozmowę o walorach tortu. Pora na dyskusję nad wyższością tortu czekoladowego nad owocowym, na komentowanie, czy lepiej nasączyć tort kubańskim rumem, czy naparem z czarnej cejlońskiej herbaty. Pora na kolejną porcję…

Należy tylko pamiętać, że jeśli świeczki urodzinowe zdmuchuje dziecko lepiej nie dodawać do masy i do nasączania alkoholu. Taki dodatek jest zarezerwowany wyłącznie dla dorosłych.

Podobnie jeśli wśród gości pojawią się alergicy, można zastąpić śmietankę mlekiem kokosowym, a kakao korobem. Wtedy każdy nie tylko popatrzy na świeczki na tort, ale także skosztuje samego urodzinowego ciasta.

Świeczki urodzinowe można zakupić w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *